Sprzęt AGD marki Miele - cena, jakość, trwałość, czy jedynie prestiż?

Marka Miele jest jedna z najbardziej prestiżowych marek wśród sprzętu AGD, jeśli nie najbardziej. Tradycja firmy sięga roku 1899. Od lat słynie z jakości oraz niezawodności. Trafienie na dwudziestoletnią w dobym stanie pralkę lub zmywarkę tej marki nie jest niczym nadzwyczajnym, a ceny takiego sprzętu używanego są porównywalne z cenami nowego sprzętu z supermarketu.

Sprzęt tej marki latami pracuje w gastronomii, pralniach przemysłowych na lądzie jak i na morzu.

Sprzęt ten w przeciwieństwie do większości marek sprzętu - produkowany jest w całości w Europie

Cena nowego sprzętu Miele jest co najmniej kilkakrotnie wyższa niż cena sprzętu pozostałych marek. Czy jest warty swej ceny - postaram sie w tym artykule na to pytanie odpowiedzieć.

Firma Miele produkuje zdecydowaną większość podzespołów do swojego sprzętu gospodarstwa domowego jak i profesjonalnego.

Sprzęt ten, budowany 10 lat temu, służy zazwyczaj bezproblemowo. Niestety, sprzęt Miele sprzed kilku lat ulega awarii często niedługo po gwarancji. Podobna sytacja jak w przypadku nowych, drogich aut. Jest ponadprzeciętny luksus, ale są też ponadprzeciętne koszty utrzymania. Dostępność serwisu autoryzowanego jest znacznie trudniejsza niż w popularnych markach, w związku z tym, szczególnie poza dużym miastem trzeba liczyć się z dłuższym czasem niesprawności sprzętu w razie awarii.

Serwisanci nieautoryzowani niechętnie podejmują się napraw tego sprzętu, a jeśli tak, to niestety, z różnym skutkiem. Stopień trudności naprawy tego sprzętu dla kogoś, kto nie ma doświadczenia w serwisowaniu tej marki jest znacznie wyższy niż w przypadku sprzętu popularnego.

Warto wiedzieć, że firma Miele prowadzi wyjątkową politykę jeśli chodzi o części zamienne. Nie można ich kupić nigdzie, poza autoryzowanym serwisem. Sieć ASWO nie dostarcza części do większość sprzętu Miele, nie są one dostępne w popularnym sklepie north.pl. Oczywiście, można zamówić oryginał w serwisie, jednak w razie błędnej diagnozy nie ma możliwości zwrotu. Ceny są niestety bardzo wysokie, a bardzo często wręcz zaporowe, co niejednokrotnie czyni naprawę nieopłacalną, szczególnie w razie awarii starszego sprzętu.

Rynek zamienników do tej marki praktycznie nie istnieje. Warto być tego świadomym przed zakupem.

Miele jako jedyny producent udziela jedynie dwunastomiesięcznej gwarancji na sprawne działanie swojego sprzętu, oczywiście, można gwrancję przedłużyć, wykupując ubezpieczenie.

Miele km6321 Amica PI6512TFN

 

 

 

 

 

 

 

Działam na terenie Trójmiasta i okolic, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wejherowo, Pruszcz Gdański.

O mojej stronie

Jesteśmy niezależnym, trójmiejskim serwisem sprzętu AGD marki Miele.

Polecam

stat4u